Nákupní taška
0 Kč
( žádná položka )

Sprchový filtr DIOS (bílý)

Sprchový filtr DIOS (bílý)

Dostupnost: skladem

Akční cena:
849 Kč s DPH

zpětZpět na seznam zboží

Sprchový filtr DIOS slouží k odstraňování chlóru, chloraminu, sirovodíku a dalších škodlivých látek ze studené i teplé vody namontováním na výstupní šroubení vodovodní baterie (armatury)

 • slouží na úpravu vody při sprchovaní a koupání
 • odstraňuje z vody dráždící látky - zejména chlór, rez, zápach a zákal
 • zabraňuje svědění a vysoušení pokožky
 • zvláště vhodný pro citlivou dětskou pokožku
 • blahodárně působí při kožních onemocněních - psoriáze, ekzémech apod.
 • vytváří nepříznivé prostředí pro bakterie, plísně a řasy
 • bráni usazování vodního kamene
 • vlasy nejsou po umytí přesušené
 • sprchový filtr používá technologii, která nevnáší do vody žádné cizorodé prvky, není však určená k úpravě vody na pití
 • jednoduchá montáž mezi baterii a sprchovou hadici
 • voda bez chlóru nedráždí sliznice
 • omezuje tvorbu lupů
 • chlór ve vodě reaguje s hmotami náplně sprchového filtru tak dlouho, dokud je nespotřebuje
 • kapacita sprchového filtru závisí od množství chlóru ve vodě, pohybuje se zpravidla okolo 35 000 litrů - pro čtyřčlennou rodinu má životnost zhruba jeden rok

Daní za naše neustále narůstající požadavky na životní úroveň je zvyšující se množství chemických látek, které se dostávají do životního prostředí. V současnosti je známých už 20 000 pro člověka toxických sloučenin! A tento počet stále narůstá... Náš organismus se s těmito látkami snaží bojovat. Jeho obrana je však někdy neúměrná a imunitní systém vyvolá alergii. Jindy je obrana nedostatečná a podlehneme nemoci.
Alergeny a další, pro člověka nebezpečné, chemikálie se nevyskytují jen v potravě, ale i ve vzduchu a ve vodě, kterou používáme na pití a sprchování.
Jednou z nebezpečných chemikálií je chlór. Dezinfekci chlórem anebo jeho sloučeninami používají vodárny na hygienické zabezpečení pitné vody. Při sprchování je však chlór nejenže velmi účinně vstřebávaný pokožkou (našim nejrozměrnějším tělesným orgánem), ale ho i vdechujeme. 
Chlór působí na dýchací systém, pokožku, trávící a centrální nervový systém.

Působení chlóru na pokožku:

 • vysušuje ji a dráždí
 • může způsobovat alergii na chlór
 • zhoršuje atopický ekzém
 • zhoršuje psoriázu

POPIS FILTRAČNÍHO MÉDIA SPRCHOVÉHO FILTRU DIOS

Sprchový filtr DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál, každá granule tvoří elektrolytický článek, který umožňuje redukčně-oxidační (redox) reakce. Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, s vysokou účinností odstraňují chlór - na rozdíl od aktívního uhlí nejen ze studené, ale i z teplé vody a při vysokých filtračních rychlostech. 

Mechanismus odchlórování je založený na změně elektronové struktury atomu chlóru - tj. z volného chlóru vzniká neškodný chlorid.Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kde opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité iony, které se pevně váži na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázané na médium. Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. 

Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají i hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejíchž reakce mikroorganismy taktéž nepřežijí.Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející vodní kámen. 

Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny mění na rozpustné, které se lehce vyplavují a nevytvářejí usazeniny. Filtrační médium na sebe váže i železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.

POKYNY PRO INSTALACI

Sprchový filtr se instaluje mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici. Odmontujte sprchovou hadici od baterie. Závity na baterii i na hadici důkladně očistěte od vodního kamene a odstraňte staré těsnění. Před napojením sprchového filtru na baterii zkontrolujte, zda je na vstupu do filtru přiložené těsnění. Po napojení filtru na baterii opatrně namontujte sprchovou hadici na výstup z filtru. Použijte přiložené nové těsnění. Při utahování spojů si dejte pozor na přetažení závitu! Dotahujte raději rukou, s citem.

TECHNICKÉ PARAMETRY:

průtok: 18 litrů/ min.

průměr: 50 mm

délka: 115 mm

závit: M39 x 1,25

Kapacita: do 35 000 litrůVýrobek Sprchový filtr DIOS odpovídá požadavkům Vyhlášky č. 409/2005 Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do přímého styku s vodou a na úpravu vody a Vyhlášky č. 252/2004 Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na pitnou a teplou vodu a četnost kontroly pitné vody v platném znění.

 


Mohlo by Vás zajímat:

Sprchový filtr DIOS …

Sprchový filtr DIOS slouží k odstraňování chlóru, chloraminu, sirovodíku a dalších…

Dostupnost: do 3 dnů

949 Kč

Sprchový filtr DIOS …

Sprchový filtr DIOS slouží k odstraňování chlóru, chloraminu, sirovodíku a dalších…

Dostupnost: do 3 dnů

949 Kč